Jiřina Jenčková

Jiřina Jenčková

CEO & jednatelka společnosti | Senior konzultant
+420 603 453 633

Zakladatelka, majitelka, jednatelka a ředitelka společnosti Perfect Hotel Concept s.r.o. (PHC) lektorka, kouč, mentor, specialista na revenue management.

Jiřina se v oboru hotelového managementu, resp. celé oblasti hospitality, pohybuje přibližně 30 let. Již od počátku svého studia začala pracovat nejdříve v rakouských, později i v českých hotelech (Pyramida, Diplomat, Hilton, Jalta, Crowne Plaza Prague, Grandhotel Brno, Grand Hotel Bohemia, Alexander Stříbro, Archibald Hotels, President Hotels, …). Postupně získala zkušenosti napříč celým hotelovým spektrem. Mezi její největší a nejoblíbenější specializaci patří revenue management (RM), kterému se věnuje 20 let. Jako první česká lektorka RM začala od roku 2006 toto téma přednášet na VŠE v Praze a lektorovat pod hlavičkou PHC, ale i AHR ČR. Jejím cílem není pouze pomoci zvýšit hotelům tržby při co nejoptimálnějších nákladech, ale má ráda holistický přístup k managementu hotelu jako takového. Nemalou péči věnuje rozvoji zaměstnanců, kteří jsou nositeli kvalitních služeb pro hosty. 

Jiřina podporuje všeobecný rozvoj a jejím cílem a tedy i cílem PHC je pomoci zlepšit úroveň a image oboru, proto ráda pracuje s mladou generací budoucích kolegů, aby byli co nejlépe připraveni do reálné praxe. Řadu let působí jako pomyslný “most” mezi akademickou půdou a praxí. Její působnost sahá daleko za hranice České či Slovenské republiky. Přednáší na zahraničních univerzitách či mezinárodních konferencích, kde šíří know how nejen z oblasti RM. 

Jiřina působí jako dlouholetá mentorka pro Business Professional Women, účastní se akce Equal Pay Day a pomáhá jiným ženám v oblasti podnikání a celkového rozvoje. Věnuje se i dalším projektům. PHC obecně fandí novým technologiím, jako nástrojům, které nám hoteliérům mají pomáhat. Mezi aktuální projekty patří Simulátor hotelových procesů, Knihovna hotelových procesů a Virtuální hotel (recepce). Vše pod hlavičkou Technologické agentury České republiky (TAČR) ve spolupráci s dalšími skvělými partnery. Věříme, že další projekty budou následovat.

 

Krátké bio:

 • Interkulturelle Hotelfachschule Retz , Rakousko
 • Northview High School Grand Rapids , USA
 • Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o.
 • Vysoká škola ekonomická, Praha (DPS pro učitele ekonomických předmětů 6/2011, doktorské studium na MO, Téma: Revenue management, ukončeno s titulem PhD. 6/2017)
 • Praxe ve 4* a 5* hotelech v Rakousku a v Čechách převážně v Praze
 • Lektor Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulta MZ, KCR (2006 – 2018)
 • Externí lektor Asociace hotelů a restaurací (2006)
 • Externí lektor Vysoké školy obchodní (2018/19 interní)
 • Spoluzakladatelka, jednatelka a ředitelka společnosti Perfect Hotel Concept s.r.o. (2009)
 • Člen SVECR – Sdružení vědeckých expertů cestovního ruchu
 • Mentorka BPW – Business Professional Women
 • Členka Akademické rady VŠH v Praze 8

Neváhejte mne kontaktovat


  Souhlasím se zpracováním osobních údajů (jméno, příjmení, e-mail, telefon) v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů pro účely zasílání reklamních sdělení.

  Podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo vzít svůj souhlas kdykoliv zpět (e-mailem na office@ph-consulting.cz), požadovat informaci, jaké údaje zpracováváme, požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů, vyžádat si přístup k těmto údajům a nechat je opravit, požadovat výmaz. V případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.


  Neváhejte mne kontaktovat


   Souhlasím se zpracováním osobních údajů (jméno, příjmení, e-mail, telefon) v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů pro účely zasílání reklamních sdělení.

   Podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo vzít svůj souhlas kdykoliv zpět (e-mailem na marketing@ph-consulting.cz), požadovat informaci, jaké údaje zpracováváme, požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů, vyžádat si přístup k těmto údajům a nechat je opravit, požadovat výmaz. V případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.


   Perfect Hospitality Consulting

   “Úspěch je za hranicí našeho komfortu.” Poskytujeme pomoc a servis majitelům a manažerům nejen ubytovacích zařízení.