Beskydský relax

Minule jsem psal o plánované dovolené v Peci pod Sněžkou. Rezervaci již máme potvrzenou a těšíme se. Mezitím se však o své prázdninové termíny začali hlásit i babičky. A protože to jim rozhodně nemůžeme odepřít, musíme plánovat dál. … ne rozhodně nebudu plánovat další dovolenou pro děti, to nechť si naplánují babičky samy. O děti je postaráno, tak je třeba postarat se i o rodiče! No řekněte, nezaslouží si snad rodiče zrelaxovat? Zejména po dvouměsíčním zavření školky?

Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

Tak kam vyrazíme? Prý někam hodně daleko. No, proč ne! Přes hranice to nejspíš ještě nepůjde a v rámci naší republiky je to ze středních Čech nejdále do Beskyd. To zní zajímavě. Navíc již delší dobu se chystám zopakovat si pobyt ve Spa Hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Byl jsem tam již dříve v rámci pracovních povinností a od té doby doma manželce slibuji, že ji tam vezmu. Takže není moc co řešit. Kde jinde relaxovat než na horách? Spa Hotel Lanterna nabízí přesně to co hledáme. Výborné snídaně, bufetové večeře v ceně ubytování a neomezené využití bazénu, vířivky i saunového světa. Pro gurmány možnost ochutnat sezonní degustační menu, večer posedět nad skleničkou s nějakým míchaným drinkem… joooo už se tam vidím. To bude ono.

Radhošť

Prý můžeme využít i hotelový mikrobus a dojet do hotelu Horal, kde je k dispozici větší wellness svět, ale tuto možnost spíše přenecháme rodinám s dětmi. Přeci jen jsme si přijeli od dětí odpočinout. Na druhou stranu to vypadá na velmi dobrý důvod přijet příště i s dětmi a ubytovat se přímo v Hotelu Horal…..

Pustevny

Tak zase zpět a plánovat si relax. Vůči Beskydskému regionu mám určitý dluh a ten je asi dobré začít splácet. Takže čím jiným začít než cestou na Radhošť a Pustevny? Zdolat vrchol v 1129 m.n.m. je zřejmě povinnost a navštívit Pustevny také. Na jeden den program tak akorát. Nejedeme přeci lámat rekordy, ale odpočívat. A protože trocha té kultury prý neuškodí, nelze vynechat ani skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Tam jsem sice prý již byl, ale je to tak dávno, že připomenutí rozhodně neuškodí.

skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Na cestu zpět koupíme tradiční frgály a vyrazíme směr Zlín. Když už jsme v tomto kraji, rozhodně se vyplatí zastavit na oběd v Bistrotéce Valachy. Nová, leč již vyhlášená restaurace mě více než láká. Dle referencí od známých ji nemáme vynechat. Vzhledem k tomu, jak mlsné jazýčky mají, je mi jasné, že touto zastávkou rozhodně neprohloupíme.

No, začíná se nám to léto pěkně rýsovat. Aktivit a možností bude tolik, že jedno léto stačit nebude. Takže abych pomalu plánoval něco na podzim…..Vlastně proč ne….pokud Vás nějaké zajímavé místo napadne, dejte mi vědět….. Rád se nechám inspirovat…

Můj tip na ubytování:
Spa hotel Lanterna
Velké Karlovice – Léskové 659
756 06  Velké Karlovice
Telefon: +420 571 477 300
E-mail: lanterna@valachy.cz
Galerie hotelu a okolí

Pavel Janský
Senior Consultant, Managing Director
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!