S dětmi na Šumavu

Po uveřejnění minulých tipů, kam na dovolenou jsme od vás dostali nespočet kladných reakcí a také dotazů na doporučení i v rámci dalších regionů. I nám by se líbilo mít více volného času a ten využít k návštěvě dalších míst. Hodně z vás se ptalo na Šumavu a upřímně nás i zaskočilo, když jsme zjistili, že nikdo z nás se na Šumavu v dohledné době nechystá. Je to totiž lokalita, kterou máme všichni rádi, ale možná touha objevovat i nová místa byla letos silnější.

Šumava, Vydra

Každopádně vás ale o tuto krásnou část republiky nechceme ochudit a pro mě je to určitě cíl, kam vyrazíme na nějaký jarní prodloužený víkend. Šumava nabízí mnoho možností kde se ubytovat, ale u nás vyhrává Hotel Srní. Ten nás oslovil jak svým umístěním, tak šíří služeb a v neposlední řadě ve mně vzbudil zvědavost! Samozřejmě čistě profesní, jak jinak. Jelikož znám jeho současnou podobu, zajímá mě, jak bude vypadat po letošní rekonstrukci, která je plánována na zimní období. Vždyť již nyní jde o ideální místo pro rodiny s dětmi. Klidné prostředí v srdci šumavských lesů, bazén, sauna, bowling a samozřejmě hlavně dětská herna! Vše v ceně ubytování, což také není nikdy na škodu 😊 Jako bonus úschovna kol, které jsme si letos maximálně oblíbili, a tak si rádi vezmeme kola s sebou.
Okolí je opravdu krásné, vždyť se zde natáčela trilogie Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem a v posledních letech i Policie Modrava, která se natáčela dokonce i v hotelu.

Hotely Srní
Hotely Srní

Co určitě nebude v naší rezervaci chybět je polopenze. Po aktivně strávených dnech přijde hlad a milujeme – hlavně tedy děti – když máme možnost výběru. Takže bufetová polopenze se zdá být jasnou volbou. Navíc když si ještě od své poslední návštěvy pamatuji, že kuchaře zde mají velmi šikovné!

Takže zbývá již jen naplánovat nějaké výlety.  Určitě se zajdeme podívat na vlčí výběh. Sám jsem zvědavý, zda uvidíme i toho vlka co sežral Červenou Karkulku. A když už zvířátka, tak se určitě popojedeme podívat i na jeleny na Kvildě. Nebude to sice nijak náročné, ale to si můžeme bohatě vynahradit druhý den. Cyklotras je v okolí dostatek, všechny vedou krásnou přírodou a vybereme takový, který děti sice zvládnou, ale který je zároveň příjemně unaví. Ten bazén po návratu si přeci musí svým výkonem zasloužit!

Srní, Vlčí výběh

Každopádně možností, jak zde strávit čas bude nespočet. A pokud nevyjde počasí, což na horách není nic tak neobvyklého, nevadí. Vyžití nabízí hotel opravdu dost a například velká tělocvična s lezeckou stěnou nebo laserovou střelnicí bude také zážitkem na který děti nezapomenou.  Každý ubytovaný host má zdarma bazén, saunu, parní lázeň, úschovnu kol, stolní tenis, fitness, WiFi a 20% slevu na vstup do sportovní haly.

šumavské hvozdy jsou ideální i pro houbaře

Takže vám všem, kdo jste si žádali nějaký tip na Šumavu, tímto děkuji za inspiraci! Já se už totiž těším a zároveň malinko závidím těm, co to stihnou ještě tyto prázdniny. Na druhou stranu budu rád, pokud vyrazíte, a za vaše postřehy a náměty z této oblasti. Možná objevíte něco, co jsem v tom množství možností přehlédl.

Každopádně Vám přeji hezké léto a poznávejte Českou republiku – stojí to za to!

Můj tip na ubytování:
Hotely Srní
Srní 117
341 94 Srní
Tel.: +420 376 599 212
E-mail: rezervace@hotely-srni.cz
Galerie hotelu a okolí

Pavel Janský
Senior Consultant, Managing Director
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!