10.5.2020

Krásné léto ve Špindlu

Velká část mého dětství a dospívání, jako u většiny pražských dětí, byla nejčastěji protknuta lyžováním právě v Krkonoších. První lyžařské „krůčky“ jsem absolvovala v Harrachově, pak nejčastěji se školou v Bedřichově u Špindlu a lyžáky v Peci. Později po revoluci proběhly i Alpy J. Běžel čas, přišly děti a my řešili, kde s nimi začít lyžovat a vrátili jsme se opět do Krkonoš. Mezitím Špindlerův Mlýn získal nálepku „Český Aspen“ a to především díky svým „zimním cenám“.

Ale i toto se mění. Proběhly velké investice v rámci celé lokality, a kdo chce, svoji cenovou hladinu si zde rozhodně najde.

Dnes bych se ráda věnovala pobytu v Krkonoších mimo zimní sezónu. S dětmi jsme objevili kouzlo hor především v letních měsících, kdy se ve městě nedá vydržet. Oblíbili jsme si Špindl a jeho okolí. Možností výletů a aktivit je zde nepřeberné množství.
Pokud jedeme celá rodina, tedy 2 dospělí + 3 dítka, a nemáme chuť si vařit, tak nejraději využíváme ubytování v rodinném hotelu Sněžka. Původně si
jej možná pamatujete pod názvem Esplanade, který patřil mezi nejvýznamnější lázeňské hotely v centru Špindlerova Mlýna a jeho založení se datuje k roku 1920, tedy před 100 lety!

Hotel Sněžka
Hotel Sněžka, Špindlerův Mlýn

Pro naší rodinku je ideální apartmá Superior, kde se pohodlně vejdeme a navíc je po rekonstrukci a moc se nám líbí. Pokud cestujete v nižším počtu osob, nebo hledáte ekonomičtější variantu, mrkněte na www.felicity.cz a vyberte si podle vaší aktuální chuti a možností. Vím, že jsem díky své profesi tak trochu „rozmazlená“, ale co mě tady baví je to, že i v koupelně je okno a hlavně, že je tu sprcha i vana! Takže večerní očistný proces v 5 lidech má trochu rychlejší spád J.
My se nejčastěji rozhodujeme podle toho, zda si chceme vařit, nebo ne a jak dlouho plánujeme zůstat. Někdy volíme hotelové služby a jindy apartmány s kuchyňkou. Nebo vám to řeknu ještě jinak J (ještě, že manža není na FB). Pokud jedu s manželem a dětmi, tak je mi jasné, že bych vařila zřejmě jen já, takže bereme hotel. Pokud s námi jede babička, volíme obvykle apartmán a ve vaření se střídáme J. Pokud jsme v hotelu Sněžka, tak víte na čem nejvíce „ujíždím“ v jejich restauraci Genius? Na rajčatové polévce a tataráku. A náš synátor na jejich klasickém burgeru.

A je tu ještě jeden bonus a to je spa a wellness. Manžel miluje saunu a zbytek rodiny vířivku. A ta tu také je. Pokud bychom zatoužili po bazénu, tak možností v okolí je více, ale děti obvykle chtějí rovnou do aquaparku, takže mají slíbeno, že ho obvykle 1x za pobyt absolvujeme. Jako náhradní nebo doplňková varianta podle času, počasí a financí, je tu minigolf a muzeum Lega. Pokud zůstáváte déle a jste autem, tak ZOO Dvůr Králové je cca. 50 km.

V rámci podpory cestovního ruchu ČR jsou pro nadcházející sezónu v hotelu Sněžka lanovky na Medvědín nebo Svatý Petr ZDARMA v ceně ubytování a ještě můžete mít 10% slevu do půjčovny Yellow Point! A to se vyplatí! Naše rodina sice nepatří v „horským vůdcům“, ale je zde mnoho tras, které zvládne každý. Co nás překvapilo, že děti baví i naučné stezky. Třeba Mlynářovy vycházkové okruhy zvládnete i s menšími dětmi. Hřišť je zde také dost. Cyklotrasy jsme zatím nevyzkoušeli, i když možnost půjčení kol, koloběžek a čtyřkolek tu je.

Turistické trasy, Medvědín
Turistické trasy, Medvědín

Podle mě by každý Čech měl alespoň jednou vystoupat na horu Říp, Blaník, a na Sněžku samozřejmě také. I když uznávám, že Hornická stezka zní trochu děsivě, ale zvládají to i malé děti J. Osobně mám ráda naučnou stezku Labský důl k pramenům Labe, která vede okolo Pančavského a Labského vodopádu. Když je vedro, je to vážně pecka, protože tady je naopak moc příjemně.

Pokud již máte trochu větší děti, nebo adrenalinové nadšence, je tu bobová dráha s lanovým centrem, a pro odvážnější je v nabídce přemostění a slaňování na Labské přehradě. Za mě je to už trochu větší adrenalin, ale pokud máte odrostlejší dítka, nebo kurážného partnera či partnerku, tak směle do toho J.

ZipLine na Labské přehradě
ZipLine na Labské přehradě

A abych nezapomněla, na závěr bych ráda zmínila, že v rodinném hotelu Sněžka kromě příjemného personálu, najdete opravdu nádherný výhled na sjezdové tratě Medvědín a údolí sv. Petra, a to přímo z restaurace a pokojů. Takže pokud se rádi kocháte a fotíte jako já, tak budete nadšení J! Už se také těšíte na léto?

Můj tip na ubytování Špindlerův Mlýn:
Hotel Sněžka
Okružní 155
543 51 Špindlerův Mlýn
Telefon: +420 499 433 360
Mobil: +420 777 560 155
E-mail: hotel.snezka@felicity.cz
Galerie hotelu a okolí

Jiřina Jenčková
Majitelka a jednatelka
Perfect Hotel Concept

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat.