12.6.2020

Praha andělská

Praha, Praga, Prague, Prag, Пра́га,…
Praha je hlavním městem České Republiky. Zároveň je 13. největším městem Evropské unie. Praha se rozkládá na území 496 km² a žije zde okolo 1,3 milionu obyvatel, v pražské metropolitní oblasti o rozloze 4 983 km² žijí zhruba 2 miliony obyvatel.
Mezi hlavní turistické atrakce patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem, Josefov, Petřín a Vyšehrad. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pražský Hrad

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. V roce 2019 do Prahy zavítalo celkem 6 800 000 zahraničních návštěvníků, tedy o 1,6 % více než v předchozím období, z České republiky přijelo 1 200 000 hostů, jejich počet se tak zvýšil o 2 %. Návštěvníci v metropoli strávili celkem 18 400 000 nocí, počet přenocování se tak zvýšil pouze o 0,9 %. Nejdéle se v Praze zdrželi hosté z Ruska (3,5 noci), Malty (3,4 noci) a Izraele (3,3 noci). Průměrná doba přenocování zůstává dlouhodobě na hodnotě 2,3 noci.
Z hlediska národnostního složení návštěvníků rok 2019 nepřinesl velká překvapení. Nejvíce hostů do metropole dlouhodobě míří z Německa, Spojených států amerických, Spojeného království, Ruska, Itálie, Slovenska, Číny, Jižní Koreje, Polska a Francie. Výrazněji v loňském roce přibylo návštěvníků z Dánska (+14,8 %), Polska (+8,8 %) a Francie (+8,2 %). (zdroj: Prague City Tourism)

Psali jste si o tipy v Praze. A hned mám pro vás tip z vlastní zkušenosti a také mnoha mých známých, a to převážně z firemní branže. Jelikož pokud jsem spokojená já, tak se nebojím doporučovat dále.

Znáte Anděl nebo také U Anděla? Ano, je to stanice metra B a zastávka mnoha tramvajových tras. Nachází se na levém břehu Vltavy a funguje jako faktické centrum zdejší městské čtvrti Smíchov. Do historického centra je to, co by kamenem dohodil a přitom vás nesejmou davy turistů a věřte, že se zase vrátí.
Anděl se proměnil v další obchodní centrum. Mnoho firem zde má své kanceláře. Honosné budovy se staly poskytovatelkami zajímavého ubytování hotelovo-apartmánového typu.

Anděl Apartments se nachází přímo v Nádražní ulici a nabízí rozmanité druhy apartmánů pro krátkodobé i dlouhodobé ubytování v pavlačovém domě. Vnitroblok nabízí takový svět ve světě. Je to oáza klidu i místo pro přátelská či obchodní setkávání. Proto jsou vyhledávány převážně business klientelou. Už jste někdy bydleli na pavlači?

Anděl Apartments Praha

Všechny pokoje disponují kromě koupelny a ložnice také kuchyňským studiem, které je plně vybavené. Stačí si jen nakoupit třeba naproti v DelMart nebo si skočit na jídlo do přízemí, kde se nachází restaurace se zahrádkou, zimní zahradou, pivnicí nebo bowlingem a součástí je i noční bar, vše v režii jednoho majitele. Plzeňský Restaurant Anděl nabízí nejen lahodné pivo, ale i výtečnou celodenní kuchyni od oceňovaných kuchařů. Už několikrát mě vůně jídla vytáhla od práce z pokoje a nikdy jsem nebyla zklamána, a to si dovoluji tvrdit, že jsem opravdu náročná.

ukázka jídel, Plzeňský Restaurant Anděl

Objekt je vhodný nejen pro firemní oslavy, společenské akce nebo teambuildingy, ale nabízí i catering ve vašich kancelářích či jiných vámi vybraných prostorách.

Úplně bych zapomněla, i když Anděl Apartments Praha jsou ideální pro služební cesty, tak jsou vhodným útočištěm i pro rodiny s dětmi. A to díky blízkosti různorodého vyžití pro všechny generace. Pro doporučení se neváhejte obrátit na recepci.

Mimochodem, jejich novou recepci miluji. Při registraci je vám nabídnuta káva a všichni jsou strašně milí. Uklizeno můžete mít každý den nebo tak, jak se domluvíte nebo jak vám to vyhovuje. Ať už se potkáte s Anetou, Tomášem nebo manažerkou Alexandrou, tak díky jejich přístupu vám garantuji, že tady se budete cítit jako doma.

Ne nadarmo je jejich mottem „s chutí, od srdce“!

Přeji krásný pobyt.

Můj tip na ubytování Praha:
Anděl Apartments Praha
Nádražní 60/114
Praha 5, 150 00
Rezervace: +420 257 215 679
e-mail: rezervace@andelapartments.cz

Petra Kazdová
Senior Consultant, Business Development Manager
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!