25. 4. 2020

Dovolená v Čechách? Výborná věc! My jedeme do Pece.

„Tati? Kam poletíme letos na dovolenou? Poletíme k tomu moři zase?“ …. Už je to tu! Teď jim nějak vysvětlit, že letos žádné moře nebude….. „No letos, bohužel, žádné moře nebude, ale nebojte užijeme si super dovolenou tady v Čechách! Letos se k moři nemůže…“ „Proč nemůže? To je kvůli tomu bacilu? Tak to nevadí aspoň pojedeme zase do Pece za Pecim!!! Joooo….hurááááá!“

….. tak takhle nějak vypadal náš rozhovor, když se děti zeptali na dovolenou. Poslední návštěva Pece pod Sněžkou zanechala takový dojem, že absence moře vlastně vůbec nevadí, žádné slzy se nekonaly a vysvětlování nebylo třeba. Ostatně proč taky? Děti vědí, že i u nás je spoustu krásných míst kde se dá strávit báječný čas. A jsem za to moc rád! Těžíme z toho, že i dříve jsme rádi jezdili po zajímavých místech v Čechách a na Moravě. Dnes sice každý ví, jestli je lepší pláž na severu nebo jihu Kréty, kde je nejlepší bar na pláži v Thajsku, apod. Ale jak s nadsázkou říkám, hodně lidí netuší kde jsou Krkonoše!

Takže destinace je jasná – Pec pod Sněžkou. Teď jen naplánovat nějaký program, kde bude prostor pro dvě 5-leté princezny, pro nás rodiče a ideálně to půjde co nejvíce propojit. Ubytování se jeví vcelku jasně – Hotel Horizont. Je jen málo hotelů, které jsou připravené pro rodiny tak jako tento! Rodinné pokoje, bufetové večeře s dostatečným sortimentem, dětský animační program, bazén, atd. Já osobně se moc těším na venkovní sezení. Před ním totiž stojí velká trampolína. To dětem vydrží poměrně dlouho a my je nijak neomezujeme. Vzniká totiž dostatek času ochutnat dobroty zde servírované a osvěžit se výbornou „plzničkou“.

Letos, co jsem se díval na nabídku, nejspíš využijeme balíček „Pecka je pecka“. Nedaleko Pece totiž vznikla úžasná herní krajina „Pecka“ a mám takové tušení, že odtamtud děti nedostaneme. Určitě to pojmeme jako celodenní výlet a v rámci balíčku k němu dostaneme krom vstupenek také svačinu a ještě jízdenku na lanovku, ať nemusíme do kopce pěšky. Dostatek energie bude ještě potřeba.

Jeden den určitě věnujeme výstupu na Sněžku! Možná využijeme jeden úsek lanovky, na vrchol však dojdeme pěšky. Je to příjemná procházka kterou děti zvládnou a nějaká „vrcholová odměna“ bude příjemnou motivací. Cestou zpět se nezapomeneme svézt na bobové dráze, která je již jen kousek od hotelu a na zakončení výletu je to ideální atrakce. …No a abych nezapomněl na úplný závěr, tak samozřejmě venkovní sezení, trampolína a …. vždyť víte.

Večer? No jasně že začneme dětskou diskotékou.  A poté se necháme zlákat k návštěvě Sky Clubu 18. Vyhlášený bar v 18. patře se super výhledem. Trochu retro styl, ale parádní atmosféra a výborné drinky s velmi příjemnou obsluhou. Pánové za barem přesně vědí co dělají a i pro děti se zde najde nějaký „nealko drinkový“ zážitek. Myslím, že nejdůležitější bude barva a brčko.

Další den bych to viděl na výlet do nedalekých Janských Lázní. Ne, nemám s nimi nic společného, ale máme rádi stezky v korunách stromů, tak rádi navštívíme i tu místní. Děti se krásně projdou, nadýchají čerstvého vzduchu a třeba se i něco dozvědí a zapamatují. Jo, i tohle je celkem příjemná varianta pro celou rodinu.

Možností je zde spousta, určitě ještě objevíme i řadu dalších příležitostí a výletů. Třeba využijeme i možnost půjčit si v hotelu elektrokolo a vyzkoušet jak funguje, určitě najdeme i čas pro regeneraci v bazénu nebo námi oblíbené sauně, ochutnáme místní speciality v lokálních restauracích, ale určitě si dovolenou báječně užijeme.

A to nejdůležitější na závěr – „Hlavně abychom viděli i živýho Peciho“ Ano, toho Peciho zmiňovaného na začátku textu. Tento hotelový maskot dětem učaroval. Jeho plyšovou zmenšeninu si hýčkají u polštáře a těší se, až opět uvidí i toho živého.

Peci a Peci z hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou

Já už se těším a radši jdeme hned hledat termín. Do Pece se dá totiž vyrazit nejen s rodinou, ale i s celou partou nebo jen tak v páru a všichni si zde najdou své vyžití. Ne, opravdu nám nevadí, že letos vynecháme moře. V Čechách je pěkných míst více než jen na jedny prázdniny.

Můj tip na ubytování:
Hotel Horizont
Velká Pláň 141
542 21 Pec pod Sněžkou
Recepce: +420 499 861 111
Rezervace: +420 499 861 522
E-mail: hotel@hotelhorizont.cz
Galerie hotelu a okolí

Pavel Janský
Senior Consultant, Managing Director
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!