22.10.2020

Praha pracovně i soukromě 😊

Ahoj, asi mě neznáte. Jmenuji se… na jménu nezáleží. Vlastně ho ani nechci prozrazovat. Je to z ryze praktického důvodu. Pro PHC pracuji jako Mystery Shopper.  Ano, to je ten, který velmi lehce odhalí každou chybičku na webu, každé smítko pod polštářem, otisky prstů na bateriích, nevhodné chování personálu, nekalé praktiky na recepci, šizené jídlo v restauracích.

Mystery shopper je placený spotřebitel, který je najat, aby nakupoval v obchodech nebo využíval službu a shromažďoval údaje. Přemýšlejte o mystery shopperech jako o „tajných zákaznících“, kteří jsou vysíláni za účelem sledování, interakce a podávání zpráv ostatním zákazníkům a zaměstnancům nebo majitelům.

A ano, jinak jsem také slyšel, že jsem práskač, bonzák, křivák, levák, ale to je na úplně jiný článek.

Hotel Luník

Nedělám jen mystery shoppera, ale mám i své civilní zaměstnání, díky kterému hodně cestuji, a to nejen po celé ČR, ale i do zahraničí. Hotely miluji. Miluji ten ruch. Kolikrát mě jen tak baví posadit se do lobby baru nebo k recepci a pozorovat ten šum. Pociťuji profesní deformaci. Ale to je zase na další článek.

Vždy, když mě mé kroky zavedou do Prahy, ne v pozici Mystery Shoppera, tak se ubytovávám jen v jednom jediném hotelu – Hotel Luník.

Hotel Luník je rodinný hotel s téměř stoletou tradicí. Dříve se jmenoval Skřivan, ale pro cizince se stal nevyslovitelným. Nachází se na území Královských Vinohrad mezi Náměstím Míru a Tylovým náměstím v klidnější boční ulici. Takřka z popela ho vzkřísila paní Pavla. Pod jejím vedením hotel úplně rozkvetl. Má tam skvělý tým a příjemná atmosféra je citelná úplně všude.

snídaně

Mám rád ty poklidné a velmi chutné snídaně. Pokud zde bydlím několik dní, tak je nabídka vždy úplně jiná. Oceňuji čerstvé pomazánky a sladké pečivo, které si v hotelu pečou sami. Často si zde svolávám schůzky. Na větší pracovní akce využívám možnosti menšího konferenčních salonku v přízemí za recepcí.

Hotelový pokoj

Dočetl jsem se, že Hotel Luník nabízí ubytování v 35 pokojích ve dvou kategoriích, V létě osobně raději využívám pokoje kategorie Comfort, které jsou vybaveny navíc klimatizací, kávovarem Nespresso a pro mě důležitým pracovním stolem.

Moje žena, pokud jede se mnou i s dětmi, si nemůže vynachválit antialergické lůžkoviny a možnosti si zdarma zapůjčit dětskou postýlku. Všechny pokoje jsou nekuřácké, což je pro nás důležité. Starší dcera má bezlepkovou dietu a v rámci snídaně ji dokáží vyjít vstříc, čímž si získali naše srdce.

Auto tady vlastně nepotřebujete. MHD je v pěší vzdálenosti. A z hlediska parkování – nebojte se, pro hosty je k dispozici podzemní garáž umístěná v budově naproti hotelu. Hlavně si nezapomeňte udělat rezervaci předem, ať máte garantované místo, nebuďte jako já. I v případě plně obsazené kapacity mi recepce vždy parkování někde zatím zajistila.

Národní Muzeum

Dost pracuji a večer jsem šťasten, že si mohu odpočinout a nikdo na mě nemluví. Nezbývá mi moc času. Ale rád se projdu v okolí Náměstí míru. Já osobně preferuji okolní kavárny, bistra a restaurace, kterých je bezpočet.
Celá rodina jsme se byli podívat v nově otevřeném Národním Muzeu. Žena s dětmi ráda chodí do okolních sadů, ať jsou to Riegrovy, Havlíčkovy nebo Svatopluka Čecha – v každém parku se nachází dětské hřiště. Ráda chodí na farmářské trhy na Tylově náměstí nebo se s dětmi zajede podívat na trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad a někdy dojdou skoro až k Žižkovské věži.

Hotel Luník je pro mne srdcová záležitost. Jezdím sem opravdu rád a cítím se zde jako doma.

Přeji krásný pobyt.

Můj tip na ubytování Praha:
Hotel Luník
Londýnská 50
120 00 Praha 2
Telefon: + 420 224 253 974
e-mail: info@hotel-lunik.cz
Fotogalerie hotelu

Všechny naše Mystery shoppery koordinuje:
Petra Kazdová
Senior Consultant, Business Development Manager
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte Petře napsat!