21.5.2020

Naše první tříčlenná cesta do Jizerských hor  – regionu mému srdci nejbližšímu

Nedávno se naše rodina rozrostla o nového člena a já se najednou ocitla úplně v jiné cestovatelské pozici než dosud. Dříve jsme si vybírali s manželem ubytování hlavně podle recenzí a bohatého snídaňového bufetu. To jsme si opravdu užívali, protože není nad to naplnit po ránu pořádně bříška. ?

Najednou jsem stála před zcela novou situací, protože jsem si musela vybrat jako novopečená maminka ubytování podle jiných parametrů: začala jsem řešit, zda nám v hotelu půjčí postýlku, zda v něm mají dětské židličky ve snídaňové místnosti, jak je pokoj vybavený, a zda je v něm dost místa, protože s miminem vezete více věcí než jen ve dvou, atd., atd. Zhmotnila se také moje největší obava – budou nás v hotelu vůbec chtít ubytovat? Malý občas v noci pláče, a tak trošku tím pádem bude možná budit sousedy. Sama vím, jak jsem tohle nesnášela a dokázalo mi to zkazit dovolenou.

Ještěd, Liberec

Každopádně jsem věděla, že náš první rodinný výlet bude cílen do prostředí Jizerských hor. Sama jsem sem jako malá jezdila každý rok na letní i zimní prázdniny a města Jablonec nad Nisou a Liberec jsou mým druhým domovem. Do Liberce jsem se dokonce vrátila na nějaký čas jako dospělá i pracovně a tím pádem byla volba jasná. Rozhodla jsem se cílit na Jablonec nad Nisou, který je menším a klidnějším městem z těchto dvou.

Pro náš pobyt jsme si vybrali období, kdy už končila pomalu zima a jaro o sobě dávalo nesměle vědět. Na lyžování už to nebylo, ale na cyklistiku také ne. Takové to „meziobdobí“, kdy moc Čechů necestuje a my si to o to více chtěli užít. Měli jsme s manželem v plánu ubytovat se ve městě, abychom si mohli užít i trochu toho povalečského času, ale zároveň blízko přírody, abychom to neměli daleko na výlety. Fajn, takže místo máme již dané. A dál? Ráda podporuji lokální podnikatele a výrobky a tím i objevuji, co my Češi umíme krásného. Hledala jsem tedy koncept ubytování, který by toto splňoval. Už jsem ani nedoufala, ale kamarádka mi dala tip na hotel Rehavital. Řekla jsem si tedy, že se podívám na webové stránky a uvidím. Už ty se mi zalíbily – jsou jednoduše koncipované, ale přesto na nich člověk najde všechny informace, které potřebuje vědět, když se rozhoduje, kde se ubytovat. Zaujalo mne propojení s regionálními dodavateli, o kterém se na stránkách zmiňují: snídaňové menu se skládá z potravin od lokálních dodavatelů, ve Spa používají kosmetiku od místních výrobců a celkově se snaží podporovat jejich region. Hotel se nachází na klidném místě, není přehnaně velký, takže budeme mít s dítkem soukromí. Volba tedy byla jasná a byla jsem zvědavá, zda hotel naplní moje očekávání.

hotel Rehavital, Jablonec nad Nisou

Hned po příjezdu jsem byla mile překvapena, protože nás uvítali doslova s otevřenou náručí. Nečekal nás žádný naučený „check-in“, ale milé popovídání s recepční, která byla samý úsměv. Jizerky mám prochozené křížem krážem, ale přeci jen bez dítěte, takže jsem uvítala tipy, kam se vydat s „malým špuntem“, které jsme dostali. A musím říci, že jsme si turistiku opravdu užili a všechna místa, která nám byla doporučena, jsme i s našim „zvídavým batohem“ hravě zvládli prochodit.

Pokoje jsou účelně zařízeny, laděny do přírodních tónů, ve většině z nich je dřevěný nábytek. Nic nám na pokoji nechybělo, vše bylo zcela logicky uspořádáno a přesně na tom místě, kde byste to čekali. Pokoj byl jemně provoněný bylinkami, jako bych byla někde na louce. Dětská přistýlka přichystaná a na naše mimčo čekal dokonce malý „lokální“ dárek, s kterým si následně hodně vyhrál.

Ráno na nás čekali opravdu bohaté snídaně. Nejlepší na nich bylo, že byly opravdu od lokálních dodavatelů a už po příchodu do snídaňové místnosti to vonělo jinak. To prostě člověk pozná…domácí chléb (nikoliv rozpékaný), masité párky, krásně žlutá vajíčka, atd. Přišla jsem si jak u babičky na statku a měla z toho upřímnou radost. Je skvělé, když lidé dělají věci poctivě a nebojí se toho. ?

Během pobytu jsem neodolala a zamluvila si levandulové lázně, abych se zrelaxovala. Jako mamka od mimina si to zasloužím, ne? A byl to opravdu relax na duši i na těle. Levandulový olej z Levandulovny, což je ekologická pěstírna právě v Jizerských horách, který masérka použila, tak krásně a nevtíravě voněl, že jsem neodolala a hned si jeden vezla domů. Kdykoliv si k němu přivoním, jsem zase zpět na dovolené.

Rozhledna Štěpánka, Příchovice

Víte, co na dovolených nemám ráda? Jak rychle utečou a ten poslední den, kdy víte, že se blíží váš volný čas ke konci. Pobyt v hotelu Rehavital jsem si ale nad míru užila a po dlouhé době jsem se cítila jako doma a nikoliv v hotelu. Byla jsem v kraji, který je mému srdci nejbližší, a po celou dobu jsem byla tímto krajem obklopena, i když jsem byla v hotelu. To propojení s regionem tu dýchá snad i ze zdí. Je poznat, že personál i vedení hotelu je pyšné na to, že jsou součástí jedné z nejhezčích turistických oblastí v naší republice a podporují regionální myšlení.

Vše klaplo na jedničku. Kdybych v té době věděla, že jsme stihli přijet opravdu za pět minut dvanáct a brány ubytovacích zařízení se za necelý týden uzavřou na hodně dlouhou dobu, zůstala bych o těch pár dní déle a atmosféru si vychutnala ještě o kousek více. ? Moc mě těší, že se opět brány (nejen) hotelu Rehavital příští pondělí opět otevřou a my všichni si budeme moci užívat pohostinnosti a všech přírodních krás, co naše země nabízí. Takže pokud míříte do oblasti Jizerských hor, přeji vám, ať se cítíte během vašeho pobytu v hotelu, tak vítáni jako já a má rodina.

Odjížděla jsem krásně odpočatá, nabitá novou energií, a hlavně s pocitem, že jsem to naše malé štěstí vzala na „správné“ místo. Na místo, kam se budeme určitě rádi vracet a vždy nás tu přivítají s úsměvem a budu se zde cítit jako v bavlnce.

Můj tip na ubytování Jablonec nad Nisou:
Hotel Rehavital
Jugoslávská 30/11
Jablonec nad Nisou
Telefon: +420 483 317 591
E-mail: info@rehavital.cz
Galerie hotelu

Eva Křížová
Finance & Revenue Consultant
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!