15.6.2020

Jedna rychlo mini dovolená, aneb hlad utišen – první prodloužený víkend po znovuotevření ubytovacích zařízení

Také znáte ten nutkavý pocit, že musíte zabalit kufr či tašku a někam prostě vyrazit? A jste též rádi, že opět smíme cestovat? Ano, vím, bez komplikací a omezení můžeme dovolenkovat zatím jen v ČR, ale to nevadí, ne? Já se toho rozhodla využít a spojit cestu za naší moravskou částí rodiny i s výletem do mnou neprobádaných míst.

Byla to opravdu „rychloakce“ a nebylo moc času vybírat hotel dle různých kritérií a vyhodnocovat vše možné. O to více jsem ve finále byla mile potěšena a překvapena, ale nepředbíhejme ?. Rozhodla jsem se, že budeme tentokrát cestovat do kraje, který jsem dlouhá léta opomíjela – a to sice do kraje Olomouckého. Byla jsem zde naposledy jako teenager, protože se vždy našla nějaká výmluva stylu „jak je to daleko, že se mi nechce cestovat 4 hodiny autem apod.“ Jenže časy se mění a já zatoužila jet prostě někam jinam než obvykle.

Olomouc

Času na rozhodování moc nebylo. Hledala jsem ubytování blízko Olomouce, ale tentokrát ne ve městě, ale v přírodě. Přeci jen už je hezky, tak proč se péct v rozpáleném městě? Mám ráda lesy, zeleň, vodu,… Dle Google mapy vše toto splňovalo místo zvané Hrubá Voda. Od Olomouce co by kamenem dohodil a přesto uprostřed lesů. Google mi napověděl, že se zde mohu ubytovat v hotelu Akademie. „Proč ne?“, řekla jsem si a hotel zabookovala, protože na ten víkend zbýval poslední volný pokoj. Tahle impulzivní řešení moc často nedělám (neumím to), ale pro jednou se to nezblázní.

Do hotelu jsem tedy tentokrát jela bez jakýchkoliv očekávání. Ne, to vlastně není úplně pravda. Chtěla jsem si odpočinout od městského shonu a opět jsem potřebovala hotel, kde bez řečí uvítají naší tříčlennou mimi posádku.

Do hotelu Akademie jsme přijeli až k večeru po celém dni stráveném v Olomouci. Byla jsem unavená a moje dítko nebylo úplně v nejlepší náladě, takže jsem se těšila, až se vybalíme a já si odpočinu.

Hotel Akademie, Hrubá Voda

Asi mám poslední dobou štěstí a vybírám si zpět všechny ty roky, kdy to s recepčními byl občas boj, protože na recepci mě opět uvítala milá a usměvavá slečna recepční, která mi z tváře tu únavu asi vyčetla. ? Velmi empaticky zkrátila nutné ubytovací papírování na minimum a předala mi klíče od pokoje. Prý, ať si jdeme nejdříve odpočinout a pak, až se ubytujeme a rozhlédneme po okolí, ať se ještě stavíme, že mi poví vše nezbytně nutné. Neprotestovala jsem. Těšila jsem se na chvíli klidu.

Pokoj, který na nás čekal, byl vybaven útulně a prakticky. Nic v něm nechybělo a ani nepřebývalo, místa na dětskou přistýlku tak akorát…V koupelně jsem ovšem zůstala ohromena. Tak velkou koupelnu jsem v hotelu opravdu dloooouho neviděla. Hned jsem zatoužila napustit si vanu až po okraj horkou vodou. Pak jsem ale zapnula svého mateřského autopilota a řekla jsem si, že si raději půjdu projít do zahrady, kterou je hotel obklopen. A povím vám, že jsem dobře udělala.

Wellness, Hotel Akademie
Wellness, Hotel Akademie

Přilehlá zahrada je udržovaná a plná krásných míst. Mimčo mělo oči navrch hlavy a pořád se jen rozhlíželo. Pak s tatínkem objevili ohradu s králíky a já měla chvíli času pro sebe a smočila unavené nohy v potoce, který protéká okolo a byla naprosto spokojená. Tomu říkám, jak zabít dvě mouchy jednou ranou a užít si přírodní lázně. ?. Kdybyste ale nebyli naladěni stejně jako já a toužili po spa a wellness péči v pravém slova smyslu, tak tento relax vám hotel Akademie nabídne bez mrknutí oka. Mají tu vířivou vanu, finskou a parní saunu a po náročném dni si zde můžete odpočinout a nechat se hýčkat i při masáži. Protože jsme na Moravě, tak používají kosmetiku z jader vinných hroznů. To už vypadá na dokonalý relax…co říkáte? Vínem se koneckonců nemusíte nechat mazat jen zvenku. 😀 V místní restauraci vám rádi pomohou s výběrem vhodného vína k večeři a musím říci, že jídlo zde vaří opravdu vynikající. Nenechala jsem se dlouho přemlouvat na večeři na terase s výhledem do okolních lesů. ?

Mimochodem příroda kolem hotelu je opravdu úžasná a nabízí spousty krásných zákoutí a míst, kde se schováte před celým světem. Sama jsem si našla jedno oblíbené místo na lavičce, která je umístěna úplně stranou od budovy hotelu a nabízí krásný výhled do lesa a na protékající potok.

Hotel cílí primárně na rodinné pobyty. V zahradě je trampolína pro větší děti a již zmíněná ohrada s králíky. V případě, že vyrážíte na celodenní výlet s dětmi, připraví vám rádi svačinový balíček s sebou, půjčí trekingové hole či koloběžky.

bobová dráha v resortu Hrubá Voda

Je i skvěle dostupný – kousek od hotelu je vlaková zastávka, takže můžete do hotelu poslat s dětmi třeba prarodiče, kteří neřídí či jsou prostě jen zvyklí cestovat jinak než autem. Takové prázdniny jsme přeci všichni jako děti milovali. A tady se budete cítit (skoro) jako doma. V hotelu vládne rodinná atmosféra a každý den můžete vyrazit někam jinam na výlet. Cyklostezek je v okolí nepřeberné množství a památek a kulturně historických zajímavostí také.

Přírodou okolo jsem byla opravdu fascinována a jak mi vedoucí recepce prozradila, nejsem sama. Proto se rozhodli, že zde v nejbližší době začnou pořádat pobyty s jógou. Lekce budou určeny nejen pro maminky. Pokud na pobyt vyrazíte s dětmi, tak jim během lekcí zajistí hlídání, abyste si mohla jógu opravdu vychutnat. Já jsem si jistá, že právě na tento typ pobytu se sem velmi ráda vrátím. Jóga v místní zahradě je něco, co si nesmím nechat ujít!

Můj tip na ubytování olomoucko:
Hotel Akademie Hrubá Voda
Hrubá Voda 59
783 61 Hlubočky
Telefon: + 420 585 002 495
E-mail: hrubavoda@hotelakademie.cz
Galerie hotelu

Eva Křížová
Finance & Revenue Consultant
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!