25.5.2020

Chateau Hostačov – království klidu v samém srdci ČR

Po našich tipech dovolené v Krkonoších a Mariánských lázních bych Vás ráda upozornila na jedno „utajené“ místo v kraji Vysočina.  Kousek od Golčova Jeníkova najdete malebné panství, ukryté v lesích české Vysočiny – zámek Hostačov. Poskytuje opravdové klidné útočiště každému, kdo si chce odpočinout a v přírodě nabrat nové síly, ať již přijede ve dvou, s rodinnou či s kolegy z práce.

Chateau Hostačov

V Chateau Hostačov najdete celkem 17 zámeckých pokojů se starožitným nábytkem a vlastní barvou v podobě dekoračních látek, čímž každý pokoj jednoznačně získává svůj nezaměnitelný styl … a ten prostor pokojů vás prostě uchvátí…..  Pokoje Superior de luxe jsou navíc vybaveny vlastní masážní vanou. Kdo by se nechtěl alespoň na jednu noc probudit v zámecké komnatě, následně královsky posnídat v útulné restauraci, či na  nádvoří při ranním slunci, den strávit v zahradách, v přilehlém lesoparku a procházkou k rybníku s rozložitou vrbou.. a večer si vychutnat romantickou večeři při svíčkách a pod širým nebem… A vaří zde opravdu chutně a nápaditě….třeba ten domácí houbový krém s lanýžovým olejem…..

Golčův Jeníkov

Ovšem neočekávejte honosný luxus. Chateau Hostačov pod stávajícím vedením prochází postupnou rekonstrukcí v duchu rodinného přístupu v útulném prostředí s nádechem zámecké atmosféry a pohodlí, dostupné pro každého.  Právě díky všudypřítomné oáze klidu a díky rodinnému přístupu a péči o každého hosta jste pak ochotni „prominout“ i někde ještě nezrekonstruované části vnitřních i venkovních prostor.   Já osobně velmi kvituji, že při renovacích především venkovních prostor je respektován charakter Vysočiny jako takové, kterou zde jako host určitě najít chci.

Výhled ze zámeckých zahrad

Za zmínku ještě určitě stojí speciální nabídky Chateau Hostačov, ať již v podobě degustačních menu (na to Svatomartinské s manželem vzpomínáme stále s chutí) anebo připravených balíčků.  Poslední novinkou je balíček s názvem „Líbánky v Čechách“ a lze předpokládat, že ve dvou pro vás bude opravdovým zážitkem…..

Ale pozor, nenechte se zmýlit, Chateau Hostačov je sice pro skutečný odpočinek ve dvou jako stvořený, nicméně i s dětmi si zde přijdete na své.  Pakliže nebudete očekávat velké dětské hřiště s přeplněnou trampolínou, bazénové atrakce a jiné „moderní“ dětské vyžití, strávíte zde pohodové dny s rodinou při stolních hrách v zámecké knihovně, při discgolfovém turnaji v rozlehlém zámeckém parku, či při rodinném pikniku v zámeckých zahradách, vyjížďkách na kolech anebo jen při příjemných procházkách a společných snídaních i večeřích.    

Můj tip na ubytování:
Chateau Hostačov
Hostačov 59
582 82 Golčův Jeníkov
telefon: +420 569 433 198
e-mail: info@chateau-hostacov.cz

Zdeňka Daňková
F&B Consultant
Perfect Hospitality Consulting

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat!